Contex IQ 4400

Contex IQ 4400

Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do globalnej sieci firmy, aby obsługiwać obieg dokumentów wielkoformatowych w przedsiębiorstwie

Wielkoformatowe skanery IQ zapewniają wyjątkowo sprawny obieg dokumentów oparty na współpracy, niezależnie od tego, czy użytkownik wykorzystuje w pracy możliwości skanowania w oparciu o lokalne zasoby wewnętrzne, czy też pracuje w zespołach projektowych złożonych z pracowników z całego świata.

Korzystając z prostych w obsłudze przycisków One-Touch, można skanować dokumenty i wysyłać je bezpośrednio przez sieć na swoje biurko, aby natychmiast kontynuować pracę. Dzięki rzeczywistej rozdzielczości optycznej 1200 dpi i opatentowanym technologiom, które zapewniają dokładne rezultaty już za pierwszym razem, skanery te zapewniają wyjątkowo wysoką, profesjonalną jakość.

Skanery z serii Contex IQ 4400 są przydatne zarówno w firmach prywatnych, jak i w sektorze publicznym. Opracowano je z myślą o wspomaganiu realizacji projektów opartych na współpracy, umożliwiając okazjonalne skanowanie i tworzenie archiwów cyfrowych. 44-calowa szerokość skanowania pozwala uzyskać czysty, wyraźny i ostry obraz w dokumentach technicznych, szkicach i mapach.

Nowe wysokie standardy

Firma Contex wyznacza najwyższe standardy skanowania dokumentów technicznych, map i rysunków. Skaner IQ 4400 zaprojektowano tak, aby był w stanie wykonywać dużą ilość codziennej pracy; jednocześnie jest lekki i ma nowoczesny, elegancki wygląd. Skaner IQ 4400 to kompleksowe rozwiązanie do skanowania, wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie i interfejsy sieciowe zgodne z istniejącymi narzędziami i procesami biznesowymi firmy.
Generowanie dokumentów cyfrowych natychmiast, w dowolnym miejscu

Funkcja natychmiastowego skanowania i prosty w obsłudze interfejs dotykowy (przyciski One-Touch) oszczędzają czas przy skanowaniu dużych dokumentów. Wystarczy załadować dokument i skaner natychmiast zaczyna działać. Naciśnięcie przycisku One-Touch pozwala zeskanować dokument i przesłać go bezpośrednio do wybranego miejsca. Dzięki oprogramowaniu Nextimage skanowanie do pliku, wydruku czy do sieci jest łatwe i szybkie. 

Podstawowe funkcje

 • Gigabit Ethernet ze standardem xDTR2
 • Udostępnianie skanera w sieci i przesyłanie plików na pulpity zdalne
 • Lepsza jakość obrazu dzięki opatentowanej technologii CIS firmy Contex i nowym modułom CIS
 • Znakomita jakość obrazu dzięki opatentowanej przez firmę Contex technologii CFR (Color Fringe Removal — usuwanie barwienia krawędzi)
 • Zgodność z normą ENERGY STAR — w trybie gotowości zużywa zaledwie 1 W
 • W konfiguracji standardowej rozdzielczość optyczna 1200 dpi
 • Obsługa dokumentów o szerokości 44 cali
 • Technologia All-Wheel-Drive (AWD — napęd na wszystkie koła), zapewniająca perfekcyjne prowadzenie dokumentów
 • Wgląd w proces skanowania dzięki skanowaniu obrazem do góry
 • Skanowanie z użyciem przycisków One-Touch
 • Możliwość uaktualnienia — Potrzebujesz kolorów? Większej szybkości? Wyższej rozdzielczości? Uaktualnianie następuje elektronicznie, jest szybkie i łatwe.

 

 IQ 4450IQ 4450
Szybkość skanowania1 (w calach/s): szybkość skanera przy skanowaniu dokumentu o szerokości 24 cali.
200 dpi kolor RGB1,53
Możliwość zwiększenia szybkości do 3 cali/s w kolorze
200 dpi skala szerokości/ monochromatyczny1010
Wydajność1 (liczba dokumentów/godz): skanowanie wsadowe przez 60 min. Łączenie z czasem ładowania papieru. Mierzona liczbą zakończonych skanowań.
Format Arch D, kolor RGB, 200 dpi198336
Format Arch D, monochromatyczny 200 dpi780780
Format A1, kolor RGB, 200 dpl192324
Format A1, monochromatyczny, 200 dpl744744
Maksymalna szerokość skanowania1118 mm1118 mm
Maksymalna szerokość nośnika1194 mm1194 mm
Maksymalna długość skanowaniaNieograniczonyNieograniczony
Rozdzielczość optyczna1200 dpi1200 dpi
Maksymalna rozdzielczość9600 dpi9600 dpi
Całkowita liczba pikseli64 800 dpi64 800 dpi
Technologia CISObudowa Contex Unibody CISObudowa Contex Unibody CIS
Technologia Contex SIGMA2
Technologia Contex CFR3
Maksymalna grubość nośnika2 mm2 mm
Dokładność0,1% +/- 1 piksel0,1% +/- 1 piksel
Przechwytywanie danych (kolor/mono)48-bitowe / 16-bitowe48-bitowe / 16-bitowe
Przestrzeń kolorówAdobe RGB, sRGB, Device RGBAdobe RGB, sRGB, Device RGB
USB z technologią xDTR
Gigabit Ethernet z technologią xDTR2
Sieciowy przepływ pracyPull / PushPull / Push
Zgodność z normą Energy Star
Oprogramowanie4AutoCAD®, MicrostationTM, ArcGisTM, oraz wszelkie inne aplikacje CAD, GIS i inne do edycji oraz przechowywania obrazów
Formaty plików5TIF, JPG, PDF, DWF, CALS, BMP, JPEG-2000(JP2), rozszerzony JPG2000 (JPX), TIF-G3, TIF-G4, inne
Sterowniki urządzeńDo systemów Windows 8, Windows 7, XP i Vista w wersji 32 i 64-bitowej
Nextimage TWAINDołączony 32-bitowy sterownik aplikacji TWAIN do użytku z oprogramowaniem EDM i innym oprogramowaniem do przetwarzania obrazu
Zużycie energii (tryb gotowości / tryb oszczędzania energii / skanowanie)8W / 1W / 18W
Wymagania w zakresie zasilania110/220/240 V, 60/50 Hz, 22 W
Waga i wymiary27kg, 133 x 48 x 16,1 cm
Certyfikaty / zgodnośćCE, cUL, GOST-R, VCCI, FCC Klasa A, RoHS i ENERGY STAR
1 Szybkość skanowania zależy od szerokości dokumentu i konfiguracji komputera.Firma Contex zaleca procesor Intel Core Duo, Core 2 Duo lub lepszy 2 GB RAM, szybkie złącze USB2.Testy szybkości wykonano przy użyciu oprogramowania Nextimage, komputera z procesorem Intel Core I5-2500 Quad, pamięcią RAM 8 GB, szybkim złączem USB2, dyskiem twardym 7200 obr./min oraz z systemem Windows 7 Ultimate w wersji 64-bitowej.
2 Technologia Signal Intensity Matching (SIGMA - dopasowywanie intensywności sygnału) została opatentowana przez firmę Contex. Nagrzewanie czujników podczas skanowania może spowodować brak jednorodności obrazów. Dzięki innowacyjności firmy Contex skanery z serii Contex IQ 4400 minimalizują różnicę w działaniu czujników NA ŻYWO, w trakcie skanowania.
3 Technologia Color Fringe Removal (CFR - usuwanie barwienia krawędzi) została opatentowana przez firmę Contex. Barwienie krawędzi to naturalna konsekwencja sekwencyjnego zmieniania kolorów R-G-B przez technologię CIS. Dzięki innowacyjności firmy Contex technologia CFR pozwala eliminować ten problem z wykorzystaniem zaawansowanej technologii filtrów.
4 Aplikacje firmy Contex tworzą pliki rastrowe w standardowych formatach przemysłowych, które można wykorzystywać w dowolnej aplikacji CAD lub GIS
5 Wymaga opcjonalnego oprogramowania Nextimage