Canon iPF 655

Canon iPF 655

 

Canon imagePROGRAF iPF655

iPF655 to wyjątkowo wydajna, pozwalająca uzyskać doskonałe wyniki we wszystkich środowiskach CAD/GIS wielkoformatowa drukarka, pozwalająca tworzyć wydruki formatu 24 cale/A1, która nigdy nie przestaje zadziwiać.

Funkcje

  • Niewielkie rozmiary niosące oszczędność miejsca
  • Oprogramowanie rozliczające umożliwiające kontrolę kosztów i zwrotu z inwestycji
  • Wygodny dostęp z przodu urządzenia
  • Wysoka wydajność, także dzięki zbiornikom z atramentem z możliwością wymiany podczas pracy urządzenia i funkcji wykrywania niedopasowania nośników
  • Wyjątkowa jakość i dokładność
  • Zgodność z formatami plików HP GL/2 & HP-RTL
  • Dysk twardy 80 GB umożliwiający proste zarządzanie drukowaniem
Dalsze informacje

Zaprojektowana z myślą o łatwości użycia
Drukarka iPF655 została zaprojektowana tak, by sprawdzać się w każdym środowisku CAD/GIS. Zgrabna, niewielka konstrukcja i możliwość pełnej obsługi z przodu umożliwiają instalację drukarki w dowolnym miejscu — nawet tuż przy ścianie — w celu oszczędności cennej przestrzeni biurowej.
Duży panel sterowania z wyświetlaczem LCD z funkcją animacji stanowi istotny czynnik zwiększający łatwość obsługi urządzenia. Wydruki są automatycznie układane w stosy w koszu o dużej pojemności, co zapobiega wystąpieniu uszkodzeń, a przydatny licznik czasowy dostarcza informacji dotyczących czasu wymaganego do zakończenia zadania.

W środowiskach obsługiwanych przez wielu użytkowników przydatny okaże się dysk twardy 80 GB, pozwalający przechowywać zadania drukowania, który sprawia, że przetwarzanie dużych plików wektorowych staje się jeszcze prostsze.

Wysoka wydajność
Drukarka pozwala cieszyć się doskonałą wydajnością — wydruk formatu A1 w trybie roboczym trwa 24 sekundy. Technologia przetwarzania obrazów L-COA firmy Canon oraz zgodność z sieciami Gigabit Ethernet zapewniają zadziwiające, szybkie odwzorowanie dowolnych danych, od planów architektonicznych, aż do informacji geograficznych.

Dzięki funkcji wykrywania niedopasowania nośników wydajność zostaje zachowywana także w środowiskach sieciowych. Funkcja działa za pośrednictwem dysku twardego. Jeśli zadanie zostanie przesłane do druku na innym nośniku niż ten, który został załadowany do drukarki, użytkownik jest o tym informowany za pośrednictwem panelu sterowania i może skorzystać z opcji anulowania wydruku, utworzenia wydruku mimo to lub zmiany nośnika. Drukarka iPF655 równolegle wykonuje inne zadania znajdujące się w kolejce.

Zbiorniki z atramentem z możliwością wymiany podczas drukowania dają maksymalną wydajność.

Ekonomiczna i wydajna
Wbudowana funkcja rozliczeń pozwala śledzić koszt pojedynczego wydruku i łączny koszt eksploatacji drukarki oraz pozwala wyświetlać dane za pośrednictwem sterownika drukarki i eksportować je do pliku CSV w celu ich wykorzystania we własnych plikach lub systemach. Istnieje możliwość wyboru trybu ekonomicznego, który wykorzystuje mniej atramentu. Oprogramowanie eMaintenance firmy Canon automatycznie wykrywa i informuje o wystąpieniu problemów technicznych oraz o niskim poziomie atramentu, zgłaszając je automatycznie do centrum serwisowego firmy Canon, dzięki czemu można cieszyć się maksymalnym czasem eksploatacji.

Wyjątkowa jakość i dokładność
System pięciu reaktywnych atramentów barwnikowych i pigmentowych firmy Canon pozwala uzyskać żywe kolory i wyjątkowo ostre i cienkie linie, a nowy purpurowy atrament pozwala uzyskać jeszcze lepszą gamę czerwieni. Dzięki precyzji na poziomie +/- 0,1% oraz minimalnej szerokość linii 0,02 mm zyskuje się gwarancję precyzji. Obrazy są odwzorowywane w rozdzielczości 2400 x 1200 dpi, co daje doskonały efekt dzięki bardzo dokładnym, wykorzystującym 15 360 dysz głowicom drukującym.

Stworzona do wymagających zadań
Drukarka iPF655 jest zgodna z formatami pików HP-GL/2 i HP-RTL, co pozwala na konfigurację palety i pióra. Poza sterownikiem HDI dla użytkowników oprogramowania AutoCAD i pakietu Microsoft Office, dostępna jest też wtyczka pozwalająca drukować w programach Word, Excel i PowerPoint bezpośrednio z aplikacji.