Contex IQ 4400

IQ 4400

Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do globalnej sieci firmy, aby obsługiwać obieg dokumentów wielkoformatowych w przedsiębiorstwie
 

Wielkoformatowe skanery IQ zapewniają wyjątkowo sprawny obieg dokumentów oparty na współpracy, niezależnie od tego, czy użytkownik wykorzystuje w pracy możliwości skanowania w oparciu o lokalne zasoby wewnętrzne, czy też pracuje w zespołach projektowych złożonych z pracowników z całego świata.

Korzystając z prostych w obsłudze przycisków One-Touch, można skanować dokumenty i wysyłać je bezpośrednio przez sieć na swoje biurko, aby natychmiast kontynuować pracę. Dzięki rzeczywistej rozdzielczości optycznej 1200 dpi i opatentowanym technologiom, które zapewniają dokładne rezultaty już za pierwszym razem, skanery te zapewniają wyjątkowo wysoką, profesjonalną jakość.

Skanery z serii Contex IQ 4400 są przydatne zarówno w firmach prywatnych, jak i w sektorze publicznym. Opracowano je z myślą o wspomaganiu realizacji projektów opartych na współpracy, umożliwiając okazjonalne skanowanie i tworzenie archiwów cyfrowych. 44-calowa szerokość skanowania pozwala uzyskać czysty, wyraźny i ostry obraz w dokumentach technicznych, szkicach i mapach.

Nowe wysokie standardy

Firma Contex wyznacza najwyższe standardy skanowania dokumentów technicznych, map i rysunków. Skaner IQ 4400 zaprojektowano tak, aby był w stanie wykonywać dużą ilość codziennej pracy; jednocześnie jest lekki i ma nowoczesny, elegancki wygląd. Skaner IQ 4400 to kompleksowe rozwiązanie do skanowania, wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie i interfejsy sieciowe zgodne z istniejącymi narzędziami i procesami biznesowymi firmy.

Generowanie dokumentów cyfrowych natychmiast, w dowolnym miejscu

Funkcja natychmiastowego skanowania i prosty w obsłudze interfejs dotykowy (przyciski One-Touch) oszczędzają czas przy skanowaniu dużych dokumentów. Wystarczy załadować dokument i skaner natychmiast zaczyna działać. Naciśnięcie przycisku One-Touch pozwala zeskanować dokument i przesłać go bezpośrednio do wybranego miejsca. Dzięki oprogramowaniu Nextimage skanowanie do pliku, wydruku czy do sieci jest łatwe i szybkie.


Podstawowe funkcje

 • Gigabit Ethernet ze standardem xDTR2
 • Udostępnianie skanera w sieci i przesyłanie plików na pulpity zdalne
 • Lepsza jakość obrazu dzięki opatentowanej technologii CIS firmy Contex i nowym modułom CIS
 • Znakomita jakość obrazu dzięki opatentowanej przez firmę Contex technologii CFR (Color Fringe Removal — usuwanie barwienia krawędzi)
 • Zgodność z normą ENERGY STAR — w trybie gotowości zużywa zaledwie 1 W
 • W konfiguracji standardowej rozdzielczość optyczna 1200 dpi
 • Obsługa dokumentów o szerokości 44 cali
 • Technologia All-Wheel-Drive (AWD — napęd na wszystkie koła), zapewniająca perfekcyjne prowadzenie dokumentów
 • Wgląd w proces skanowania dzięki skanowaniu obrazem do góry
 • Skanowanie z użyciem przycisków One-Touch
 • Możliwość uaktualnienia — Potrzebujesz kolorów? Większej szybkości? Wyższej rozdzielczości? Uaktualnianie następuje elektronicznie, jest szybkie i łatwe.